Трагедія, що набула загальнонаціонального значення


«… є вчинки, котрі сьогодні
мають сприйматися як
колективний гріх людства…»
Олесь Гончар

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост став жахливою трагедією європейської цивілізації, порушив основи людського розуму та поставив питання про відповідальність громадян світу, про обов’язок кожного виступати проти агресії, свавілля, дискримінації.

           Голокост – це не проти «когось», це завжди «проти всіх». Ось чому це явище за своїми часовими кордонами і соціально-психологічними наслідками має дуже широкий радіус ураження людської цивілізації.

              Потапова Інна, учениця 10 класу ЗОШ №10 готуючись до конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН детально розглянула тему політики Голокосту на території міста Кам’янця-Подільського у роки Другої світової війни. Тож 28 січня завітала до представництва Благодійного Фонду «Хесед Бешт» у нашому місті. Разом із представниками єврейської общини Інна згадала ті трагічні сторінки історії не тільки України, а й усього світу, адже Голокост став трагедією не тільки національного, але й загальнонаціонального значення. Осмислення уроків геноциду у подальшому зумовить пропаганду принципів міжетнічної, міжконфесійної та міжрасової злагоди, послідовне використання фундаментальних принципів культури, готовності захисту тих, хто зазнає переслідувань за свою соціокультурну «іншість» чи політичні переконання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *