Шумський В.О.


По життю з музикою
Шумський Валентин Олександрович народився 28 серпня 1963 року у с. Гречана Старосинявського району Хмельницької області.
У 1985 році закінчив факультет народних інструментів Хмельницького музичного училища за спеціальністю «Викладач по класу народних інструментів». У 2006 році закінчив факультет музичного мистецтва Кам’янець-Подільського НПУ ім. І.Огієнка за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Музика. Працював  в Орининській дитячій музичній школі викладачем по класу струнних народних інструментів, а з 1993 року – викладач по класу струнних народних інструментів та керівник дитячого зразкового оркестру народних інструментів Кам´янець-Подільського навчально-виховного комплексу  № 9 імені А.М.Трояна у складі спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням англійської мови та школи мистецтв. Викладач вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист.
Шумського В.О. нагороджено спеціальною премією «Музичний педагог» на дитячому Міжнародному фестивалі-конкурсі «Сонце, радість, краса» в м. Несебр (Болгарія 2011 р.), двома грамотами Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за участь у виставці «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування», грамотою Міністерства освіти і науки України.
Шумським В.О. видано репертуарні збірники: «Бірюльки» (2000 р.) – для учнів підготовчих та перших класів музичного відділення класу балалайки, «Ой заграйте, музиченьки» (2006 р.) – для оркестрів та ансамблів народних інструментів, репертуарні збірники «Веселі музиканти», «Біг часу» (2012 р.).