Каушанська Б. Л.


Моє покликання – учитель
Каушанська Белла Липівна народилася 26 травня 1944 року в м. Суми.
1968 року закінчила Сумський державний педагогічний інститут імені А.С. Макаренка за спеціальністю «Біологія». Кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «учитель-методист».
Основні посади. З 15.08.1968 – учитель біології, хімії, англійської мови восьмирічної школи №14 м. Кам’янця-Подільського (нині – Кам’янець-Подільський НВК №14). Зараз працює вчителем біології у Кам’янець-Подільському навчально-виховному комплексі №14 у складі спеціалізованої загальноосвітньої школи І ступеня з поглибленим вивченням англійської мови та гімназії Хмельницької області.
Навчальний і виховний процес учитель здійснює на основі технології навчання як дослідження. Створена нею матеріальна і дидактична база кабінету, сприяє ефективному проведенню уроків, зокрема лабораторних робіт і практичних досліджень. В 1999р. на базі кабінету було проведено Всеукраїнську олімпіаду з біології.
Вихованці Белли Липівни – постійні призери і переможці ІІ, ІІІ і IV етапів Всеукраїнських олімпіад з біології, а в 2005 р. учень Деніс Євген став переможцем міжнародних олімпіад з біології у Китаї та екології (Туреччина).
Заслужений учитель України (2006 р.); лауреат Соросівської премії (1999).